In deze “Hall of Fame” staan schoonrijders met bijzondere verdiensten!


LVS – Ereleden

Jaar Lid
2014 Gerrit Hille
2011 Ad Augustinus
2004 Ineke Augustinus-Hille
1996 Jan Derksen
1996 Kees van Haastrecht en Cees Kamp
1988 Jan Klok
1982 Aart Dogterom en Piet de Groot

LVS – Leden van Verdienste

Jaar Lid
2014 Cees de Vries
2006 Gert Slager
27 januari 1909 – Wedstrijden op ijsbaan De Quint. Mejuffrouw T. Blaauboer en de heer C.R. Blaauboer – 1e prijs schoonrijden voor paren.

27 januari 1909 – Wedstrijden op ijsbaan De Quint. Mejuffrouw T. Blaauboer en de heer C.R. Blaauboer – 1e prijs schoonrijden voor paren.

LVS – Prijs van Verdienste

In 1984 werd een speciale LVS-prijs ingesteld. De eerste twee op basis van een puntensysteem, gericht op het wedstrijdrijden. Met ingang van 1987 werd de prijs toegekend aan iemand, die zich op één of andere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor het schoonrijden.

De volgende personen hebben de ‘Prijs van Verdienste’ ontvangen.

Jaar Winnaar
2015 niet uitgereikt
2014 niet uitgereikt
2013 niet uitgereikt
2012 Agatha in 't Veld
2011 Jaap Plakman
2010 Ad Augustinus
2009 Lies Bulk
2008 Hanny Beunk
2007 KNSB Afdeling Breedtesport
2006 Piet Aarsen
2005 Ria Broeke
2004 KNSB Gewest Overijssel
2003 KNSB Gewest Gelderland
2002 Leen Vellekoop
2001 Nellie Reen en Willem Wielaard
2000 KNSB Gewest Noord-Holland / Utrecht
1999 niet uitgereikt
1998 Andrien Meerman en Jaap Meerman
1997 Johan Lammerts van Bueren
1996 Ineke Augustinus-Hille
1995 Hennie Mul
1994 Henk Wagenaar
1993 Gré Klok-Muntjewerf
1992 Jan Derksen
1991 Jan Klok
1990 Carolien Buerer
1989 Janny Hille
1988 Cees de Vries
1987 Willem Wielaard
1986 Gerrit Hille
1985 Cor Verweij




KNSB – Ereleden

Jaar Lid
1968 Henk Wesselo

KNSB – Dragers van het ereteken

Jaar Lid
1958 B. Bos Azn.

KNSB – Leden van Verdienste

Jaar Lid
2008 Ad Augustinus en Adriaan Lamme
1986 Willem Wielaard
1983 Jan Derksen
1977 Antje Bakker-Kaan en Jans de Jong-Fijnheer
1973 P. Germanus
1972 J. Hazeloop
1966 Jan Klok
1958 Henk Wesselo


Nederlands Kampioenschappen Schoonrijden

Het eerste officiële Nederlands Kampioenschap (NK) Schoonrijden werd gehouden in 1895 in Deventer voor paren. De kampioenen waren Johanna de Boom-Van Hasselt en Jacob Mensen uit Rotterdam. Het eerste kampioenschap voor dames dateert van 1902 en werd verreden in Zwolle. Winnares was mej. T.J. Siemens uit Groningen. Pas in 1906 was er het eerste kampioenschap voor heren, ook in Zwolle. Evert Lautenbach uit Rotterdam was winnaar. Op dinsdag 6 maart 2012 is de ‘Evert Lautenbach Wisselprijs’ voor het eerst uitgereikt en wel aan Nederlands Kampioenen Wil van Schaik en Henk Wartenhorst. Meer informatie over deze wisselprijs kunt u lezen op de pagina Wedstrijden.

Hieronder volgen de winnaars bij de dames, heren en paren.

NK Schoonrijden – Dames

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2017 Utrecht Marjolein Porsius Thea den Hollander Wil van Schaik
2016 Utrecht Thea den Hollander Alie Hakkert Wil van Schaik
2015 Utrecht Alie Hakkert Wil van Schaik Thea den Hollander
2014 Utrecht Alie Hakkert Wil van Schaik Gerda Plakman
2013 Utrecht Wil van Schaik Alie Hakkert Joke van de Scheur
2012 Utrecht Wil van Schaik Alie Hakkert Gerda Plakman
2011 Utrecht Wil van Schaik Gerda Plakman Joke van de Scheur
2010 Utrecht Gerda Plakman Joke van de Scheur Thea den Hollander
2009 Utrecht Wil van Schaik Joke van de Scheur Catrien Sandee / Thea den Hollander
2008 Alkmaar Wil van Schaik Joke van de Scheur Catrien Sandee
2007 Utrecht Wil van Schaik Alie Hakkert Thea den Hollander
2006 Utrecht Catrien Sandee Wil van Schaik Thea den Hollander
2005 Utrecht Joke van de Scheur Catrien Sandee Wil van Schaik
2004 Utrecht Wil van Schaik Thea den Hollander Joke van de Scheur
2003 Utrecht Catrien Sandee Joke van de Scheur Wil van Schaik
2002 Utrecht Wil van Schaik Joke van de Scheur Thea den Hollander
2001 Utrecht Wil van Schaik Joke van de Scheur Alie Hakkert
2000 Utrecht Wil van Schaik Joke van de Scheur Mieke Peetoom
1999 Utrecht Alie Wahle Joke van de Scheur Mieke Peetoom
1998 Utrecht Mieke Peetoom Alie Wahle Anne Marie Zandbergen
1997 Utrecht Alie Wahle Joke van de Scheur Thea den Hollander
1996 Utrecht Alie Wahle Wil van Schaik Thea den Hollander
1995 Haarlem Mieke Peetoom Thea den Hollander Henny Mul / Catrien Sandee
1994 Utrecht Ineke Augustinus Henny Mul Catrien Sandee
1993 Utrecht Henny Mul / Ineke Augustinus Catrien Sandee Sjaan Boerenbrink
1992 Utrecht Catrien Sandee Henny Mul Sjaan Boerenbrink
1991 Utrecht Riet van Diemen Henny Mul Catrien Sandee
1990 Utrecht Henny Mul Riet van Diemen Ditty Sanders
1989 Utrecht Riet van Diemen Henny Mul Ditty Sanders
1988 Utrecht Ineke Augustinus Henny Mul Ditty Sanders
1987 Alkmaar Henny Mul Ineke Augustinus Ditty Sanders
1986 Utrecht Henny Mul Ineke Augustinus Ant Hemmer
1985 Amsterdam Henny Mul Ineke Augustinus Ant Hemmer
1984 Amsterdam Ineke Augustinus Henny Mul Lenie Wagenaar
1983 Amsterdam Ineke Augustinus Willy Derksen Henny Mul
1982 Amsterdam Ineke Augustinus Henny Mul Lenie Wagenaar
1981 Amsterdam Ineke Augustinus Lenie Wagenaar Lies de Koker
1980* Amsterdam Lenie Wagenaar Gré Muntjewerf-Slikker* Han Aarsen
1978 Den Haag Lenie Wagenaar Lies de Koker Gré Muntjewerf-Slikker
1977 Alkmaar Lenie Wagenaar Lies de Koker Han Aarsen
1976 Amsterdam Lenie Wagenaar Gré Muntjewerf-Slikker Lies de Koker
1975 Amsterdam Gré Muntjewerf-Slikker Lies de Koker Breg Wit-Kuit
1974 Amsterdam Gré Muntjewerf-Slikker Lenie Wagenaar Breg Wit-Kuit
1973 Heerenveen Riet Rommelaar-Timmerman Gré Muntjewerf-Slikker Breg Wit-Kuit
1969 Heerenveen Riet Rommelaar-Timmerman Tiny de Vries-Bruin Gré Muntjewerf-Slikker
1966 Deventer Riet Rommelaar-Timmerman Antje Bakker-Kaan Gré Muntjewerf-Slikker
1965 Klassement Riet Rommelaar-Timmerman Antje Bakker-Kaan Breg Kuit
1963 Zenderen Riet Rommelaar-Timmerman Antie Waiboer Tiny de Vries-Bruin
1956 Nieuwe Niedorp Toos Brinkmeyer-Koelemey Riet Rommelaar-Timmerman Antie Waiboer
1955 Nieuwe Niedorp Toos Brinkmeyer-Koelemey Lies Schipper Riet Rommelaar-Timmerman
1954 Almelo Toos Brinkmeyer-Koelemey Riet Rommelaar-Timmerman Lies Molenaar
1948 Almelo Toos Koelemey Riet Rommelaar-Timmerman Lies Schipper
1946 Hoofddorp Riet Rommelaar-Timmerman Lies Schipper Mary de Jager-Wartenhorst
1942 Rotterdam Agaath Loggers-Boontjes Lijda Krijger-Noels Elisabeth Schoorl-Keetman
1941 Hoofddorp Elisabeth Schoorl-Keetman Trien Blaauboer Agaath Loggers-Boontjes
1940 Groningen Elisabeth Schoorl-Keetman Maria Stuurman-Van Vliet Trien Blaauboer
1933 Groningen Trien de Boer-Blaauboer Jacomina van Wijngaarden Elisabeth Schoorl-Keetman
1929 Naarden Jacomina van Wijngaarden Ans Kapteijn Frieda van Duisberg-Crooswijk
1928 Zwolle Jacomina van Wijngaarden Frieda van Duisberg-Crooswijk Margaretha Woldringh van der Hoop-André de la Porte
1924 Zeist Jacomina van Wijngaarden Margaretha Woldringh van der Hoop-André de la Porte Derkje Vogelzang-Hoving
1922 Rotterdam Trien de Boer-Blaauboer Marie van Heyningen Margaretha André de la Porte
1921 Rotterdam Trien de Boer-Blaauboer Margaretha André de la Porte Jacomina van Wijngaarden
1919 Utrecht Trien de Boer-Blaauboer Margaretha André de la Porte Marie van Heyningen
1918 Haarlem Trien de Boer-Blaauboer G. Bos Adrian
1917 Zwolle Maartje Kaan Trien de Boer-Blaauboer Johanna Jongeneel-Van den Bergh
1914 Rotterdam Trien de Boer-Blaauboer Trijntje Kaan-Kaan Maartje Kaan
1909 Alkmaar Thetasina Siemens Trien Blaauboer Trijntje Kaan
1908 Amsterdam Thetasina Siemens Johanna Jongeneel-Van den Bergh -
1906 Deventer Catharina Eindhoven Iebeline Esser-De Leeuw R. Stoffel
1902 Zwolle Thetasina Siemens Catharina Eindhoven -

* 1980 – Volgens het wedstrijdreglement maakt de uitslag van de “dagwedstrijd” niet “alleen” uit wie er kampioen wordt; de stand van een aantal gewestelijke kampioenschappen is mede bepalend. De volgende kampioenen kwamen uit die strijd: Gré Muntjewerf-Slikker (dames), Piet de Groot (heren) en Lenie & Henk Wagenaar (paren).

NK Schoonrijden – Heren

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2017 Utrecht Henk Wartenhorst Piet Heneweer Johan Westerbeek
2016 Utrecht Henk Wartenhorst Piet Heneweer Jan Wit
2015 Utrecht Henk Wartenhorst Piet Heneweer Martin Reen
2014 Utrecht Henk Wartenhorst Henny van Maanen Piet Heneweer
2013 Utrecht Henk Wartenhorst Piet Heneweer Jaap Plakman
2012 Utrecht Henk Wartenhorst Jaap Plakman Piet Heneweer
2011 Utrecht Henk Wartenhorst Jaap Plakman Piet Heneweer
2010 Utrecht Henk Wartenhorst Jaap Plakman Ad Augustinus
2009 Utrecht Henk Wartenhorst Ad Augustinus Piet Heneweer
2008 Alkmaar Henk Wartenhorst Ad Augustinus Piet Heneweer
2007 Utrecht Henk Wartenhorst Jaap Plakman Ad Augustinus
2006 Utrecht Henk Wartenhorst Jaap Plakman Ad Augustinus
2005 Utrecht Jaap Plakman Henk Wartenhorst Martin Reen
2004 Utrecht Henk Wartenhorst Ad Augustinus Jaap Plakman
2003 Utrecht Ad Augustinus Henk Wartenhorst Jaap Plakman
2002 Utrecht Henk Wartenhorst Ad Augustinus Gert Slager
2001 Utrecht Ad Augustinus Gerrit Hille Henk Wartenhorst
2000 Utrecht Henny van Maanen Ad Augustinus Henk Wartenhorst
1999 Utrecht Henny van Maanen Ad Augustinus Gerrit Hille
1998 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Martin Reen
1997 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Dick van Ree
1996 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Ad Augustinus
1995 Haarlem Gerrit Hille Dick van Ree Martin Reen
1994 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Dick van Ree
1993 Utrecht Gerrit Hille Dick van Ree Martin Reen
1992 Utrecht Henny van Maanen Martin Reen Ad Augustinus
1991 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Ad Augustinus
1990 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Henk Wagenaar
1989 Utrecht Henny van Maanen Gerrit Hille Dick van Ree
1988 Utrecht Gerrit Hille Ad Augustinus Henny van Maanen
1987 Alkmaar Gerrit Hille Ad Augustinus Olivier Goud
1986 Utrecht Ad Augustinus Gerrit Hille Henk Wagenaar
1985 Amsterdam Gerrit Hille Ad Augustinus Adriaan Lamme / Henk Wagenaar
1984 Amsterdam Gerrit Hille Ad Augustinus Adriaan Lamme
1983 Amsterdam Gerrit Hille Ad Augustinus Piet de Groot
1982 Amsterdam Gerrit Hille Piet de Groot Willem Wielaard
1981 Amsterdam Olivier Goud Ad Augustinus Cees Kamp
1980* Amsterdam Piet de Groot* Henk Wagenaar Cees Kamp
1978 Den Haag Henk Wagenaar Olivier Goud Piet de Groot
1977 Alkmaar Olivier Goud Henk Wagenaar Piet de Groot
1976 Amsterdam Olivier Goud Piet de Groot Henk Wagenaar
1975 Amsterdam Piet de Groot Olivier Goud Cees Kuit
1974 Amsterdam Olivier Goud Cees Kuit Piet de Groot
1973 Heerenveen Cees Kuit Piet de Groot Olivier Goud
1969 Heerenveen Piet de Groot Cees Kuit Joop Hazelbach
1966 Deventer Henk de Graaf N. de Waal Dirk Nicolai
1965 Klassement Henk de Graaf Bram Steenhagen Dirk Nicolai
1963 Zenderen Dirk Visser Dirk Nicolai Dirk-Jan van der Woude
1956 Nieuwe Niedorp Dirk Visser Joop Hazelbach Maarten de Ruijter
1955 Nieuwe Niedorp Dirk Visser Joop Hazelbach Maarten de Ruijter
1954 Almelo Joop Hazelbach Dirk Visser Jan Blaauboer
1948 Almelo Maarten de Ruijter Dirk-Jan van der Woude Jan Blaauboer
1947 Heiloo Jan Blaauboer - -
1942 Bergen Jan Valk jr. Cees Meeuwig Cornelis Timmerman
1941 Middenbeemster Cornelis Timmerman Cees Meeuwig Jan Blaauboer
1940 Groningen Cornelis Timmerman Evert Lautenbach Freerk van Balen
1933 Zeist Evert Lautenbach Manus Rinke Oostveen J. de Waal
1929 Deventer Manus Rinke Oostveen Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken
1928 Naarden Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken Manus Rinke Oostveen
1924 Zwolle Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken Manus Rinke Oostveen
1922 Arnhem Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken Gerrit David Labots
1919 Den Haag Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken Harm Jan Diephuis
1917 Leiden Cornelis Rens Blaauboer Evert Lautenbach Karel van Wermeskerken
1914 Den Haag Karel van Wermeskerken Manus Rinke Oostveen Petrus Adrianus Wernink
1908 Leiden Evert Lautenbach Petrus Adrianus Wernink Adriaan van Epenhuysen
1906 Zwolle Evert Lautenbach Petrus Adrianus Wernink Eduard Jan Slichtenbree

* 1980 – Volgens het wedstrijdreglement maakt de uitslag van de “dagwedstrijd” niet “alleen” uit wie er kampioen wordt; de stand van een aantal gewestelijke kampioenschappen is mede bepalend. De volgende kampioenen kwamen uit die strijd: Gré Muntjewerf-Slikker (dames), Piet de Groot (heren) en Lenie & Henk Wagenaar (paren).

NK Schoonrijden – Paren

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2017 Utrecht Wil van Schaik / Henk Wartenhorst Alie Hakker / Piet Heneweer Thea den Hollander / Johan Westerbeek
2016 Utrecht Alie Hakkert / Piet Heneweer Wil van Schaik / Henk Wartenhorst Thea den Hollander / Henk Wartenhorst
2015 Utrecht Alie Hakkert / Piet Heneweer Wil van Schaik / Henk Wartenhorst Thea den Hollander / Henk Wartenhorst
2014 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Alie Hakkert / Piet Heneweer Wil van Schaik / Henny van Maanen
2013 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Wil van Schaik / Henk Wartenhorst Alie Hakkert / Piet Heneweer
2012 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Alie Hakkert / Piet Heneweer Joke van de Scheur / Martin Reen
2011 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Alie Hakkert / Henk Wartenhorst Wil van Schaik / Ad Augustinus
2010 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen Clasien van de Westeringh / Jan Wit
2009 Utrecht Wil van Schaik / Ad Augustinus Joke van de Scheur / Martin Reen Alie Hakkert / Jan Wit
2008 Alkmaar Wil van Schaik / Ad Augustinus Joke van de Scheur / Martin Reen Gerda Versluijs / Piet Heneweer
2007 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen Wil van Schaik / Ad Augustinus
2006 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen Catrien Sandee / Dies Sandee
2005 Utrecht Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen Catrien Sandee / Dies Sandee
2004 Utrecht Wil van Schaik / Ad Augustinus Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen
2003 Utrecht Wil van Schaik / Ad Augustinus Joke van de Scheur / Martin Reen Gerda Plakman / Jaap Plakman
2002 Utrecht Wil van Schaik / Ad Augustinus Joke van de Scheur / Dick van Ree Gerda Plakman / Jaap Plakman
2001 Utrecht Wil van Schaik / Ad Augustinus Alie Hakkert / Gerrit Hille Joke van de Scheur / Martin Reen
2000 Utrecht Mieke Peetoom / Ad Augustinus Anne Marie Zandbergen / Henny van Maanen Alie Hakkert / Gerrit Hille
1999 Utrecht Anne Marie Zandbergen / Henny van Maanen Mieke Peetoom / Ad Augustinus Alie Wahle / Gerrit Hille
1998 Utrecht Anne Marie Zandbergen / Henny van Maanen Alie Wahle / Gerrit Hille Mieke Peetoom / Ad Augustinus
1997 Utrecht Alie Wahle / Gerrit Hille Riet van Diemen / Dick van Ree Mieke Peetoom / Ad Augustinus
1996 Utrecht Alie Wahle / Gerrit Hille Mieke Peetoom / Ad Augustinus Anne Marie Zandbergen / Henny van Maanen
1995 Haarlem Ineke Augustinus / Gerrit Hille Riet van Diemen / Dick van Ree Mieke Peetoom / Ad Augustinus
1994 Utrecht Ineke Augustinus / Gerrit Hille Alie Wahle / Henny van Maanen Riet van Diemen / Dick van Ree
1993 Utrecht Riet van Diemen / Dick van Ree Ineke Augustinus / Gerrit Hille Henny Mul / Henk Wagenaar
1992 Utrecht Ineke Augustinus / Gerrit Hille Alie Wahle / Henny van Maanen Joke van de Scheur / Martin Reen
1991 Utrecht Riet van Diemen / Dick van Ree Alie Wahle / Henny van Maanen Henny Mul / Henk Wagenaar
1990 Utrecht Ineke Augustinus / Gerrit Hille Henny Mul / Henk Wagenaar Riet van Diemen / Dick van Ree
1989 Utrecht Riet van Diemen / Dick van Ree Henny Mul / Henk Wagenaar Ineke Augustinus / Gerrit Hille
1988 Utrecht Ineke Augustinus / Gerrit Hille Henny Mul / Henk Wagenaar Ditty Sanders / Ad Augustinus
1987 Almaar Ineke Augustinus / Gerrit Hille Nel Burger / Ad Augustinus Lies de Koker / Olivier Goud
1986 Utrecht Ineke Augustinus / Gerrit Hille Nel Burger / Ad Augustinus Henny Mul / Henk Wagenaar
1985 Amsterdam Ineke Augustinus / Gerrit Hille Nel Burger / Ad Augustinus Ant Hemmer / Adriaan Lamme
1984 Amsterdam Ineke Augustinus / Gerrit Hille Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar Nel Burger / Ad Augustinus
1983 Amsterdam Ineke Augustinus / Gerrit Hille Nel Burger / Ad Augustinus Henny Mul / Willem Wielaard
1982 Amsterdam Ineke Augustinus / Gerrit Hille Lenie Wagenaar / Piet de Groot Lies de Koker / Piet Weerdenburg
1981 Amsterdam Lies de Koker / Olivier Goud Ineke Augustinus / Gerrit Hille Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar
1980* Amsterdam Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar* Han Aarsen / Cees Kamp
1978 Den Haag Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar Lies de Koker / Olivier Goud Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot
1977 Alkmaar Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar Lies de Koker / Olivier Goud Han Aarsen / Piet de Groot
1976 Amsterdam Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Lies de Koker / Olivier Goud Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar
1975 Amsterdam Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Lies de Koker / Olivier Goud Breg Wit-Kuit / Cees Kuit
1974 Amsterdam Lies de Koker / Olivier Goud Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Breg Wit-Kuit / Cees Kuit
1973 Heerenveen Breg Wit-Kuit / Cees Kuit Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Ida Leendertse-Helmers / Olivier Goud
1969 Heerenveen Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Antje Bakker-Kaan / Dirk Nicolai Ida Leendertse-Helmers / Olivier Goud
1966 Deventer Riet Rommelaar-Timmerman / Joop Hazelbach Antje Bakker-Kaan / Dirk Nicolai Breg Kuit / Henk de Graaf
1963 Nieuwe Niedorp Antie Waiboer / Dirk Visser Riet Rommelaar-Timmerman / Dirk-Jan van der Woude Antje Bakker-Kaan / Dirk Nicolai
1956 Nieuwe Niedorp Toos Brinkmeyer-Koelemey / Joop Hazelbach Riet Rommelaar-Timmerman / Dirk-Jan van der Woude Antie Waiboer / Dirk Visser
1955 Nieuwe Niedorp Antie Waiboer / Dirk Visser Toos Brinkmeyer-Koelemey / Joop Hazelbach Riet Rommelaar-Timmerman / Dirk-Jan van der Woude
1954 Almelo Toos Brinkmeyer-Koelemey / Joop Hazelbach Lies Molenaar / Dirk-Jan van der Woude Riet Rommelaar-Timmerman / Jan Blaauboer
1948 Amsterdam Riet Rommelaar-Timmerman / Jan Blaauboer - -
1947 Heiloo Lies Schipper / Dirk-Jan van der Woude Lies Molenaar / Henk Wesselo Riet Rommelaar-Timmerman / Jan Blaauboer
1942 Hoofddorp Jans Fijnheer / Cees Meeuwig Agaath Loggers-Boontjes / Jacob Kuperus Elisabeth Schoorl-Keetman / Cornelis Timmerman
1895 Deventer Johanna de Boom-Van Hasselt / Jacob Mensen Nelly Valk / Jan Ravestein Margaretha Laurillard-Van Hasselt / Isaac Laurillard

* 1980 – Volgens het wedstrijdreglement maakt de uitslag van de “dagwedstrijd” niet “alleen” uit wie er kampioen wordt; de stand van een aantal gewestelijke kampioenschappen is mede bepalend. De volgende kampioenen kwamen uit die strijd: Gré Muntjewerf-Slikker (dames), Piet de Groot (heren) en Lenie & Henk Wagenaar (paren).

NK Schoonrijden op natuurijs – Dames

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2012 Nieuwe Niedorp Alie Hakkert Wil van Schaik Joke van de Scheur
2010 Hindeloopen Wil van Schaik Gerda Plakman Joke van de Scheur
1996 Dodewaard Alie Wahle Catrien Sandee Wil van Schaik
1987 Nieuwe Niedorp Henny Mul Ineke Augustinus Riet van Diemen
1986 Alblasserdam Henny Mul Ineke Augustinus Ant Hemmer
1985 Nieuwe Niedorp Henny Mul Ant Hemmer Ineke Augustinus
1979 Ochten Lenie Wagenaar Gré Muntjewerf-Slikker Willy Derksen

NK Schoonrijden op natuurijs – Heren

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2012 Nieuwe Niedorp Henk Wartenhorst Jaap Plakman Piet Heneweer
2010 Hindeloopen Henk Wartenhorst Jaap Plakman Piet Heneweer
1996 Dodewaard Henny van Maanen Dick van Ree Martin Reen
1987 Nieuwe Niedorp Ad Augustinus Olivier Goud Gerrit Hille
1986 Alblasserdam Gerrit Hille Ad Augustinus Olivier Goud
1985 Nieuwe Niedorp Gerrit Hille Adriaan Lamme Henk Wagenaar
1979 Ochten Olivier Goud Henk Wagenaar Piet de Groot

NK Schoonrijden op natuurijs – Paren

Jaar Plaats Goud Zilver Brons
2012 Nieuwe Niedorp Gerda Plakman / Jaap Plakman Alie Hakkert / Piet Heneweer Joke van de Scheur / Henk Wartenhorst
2010 Hindeloopen Gerda Plakman / Jaap Plakman Joke van de Scheur / Martin Reen Wil van Schaik / Ad Augustinus
1996 Dodewaard Riet van Diemen / Dick van Ree Joke van de Scheur / Martin Reen Alie Wahle / Olivier Goud
1987 Nieuwe Niedorp Ineke Augustinus / Gerrit Hille Nel Burger / Ad Augustinus Lies de Koker / Olivier Goud
1986 Alblasserdam Lies de Koker / Olivier Goud Ineke Augustinus / Gerrit Hille Henny Mul / Henk Wagenaar
1985 Nieuwe Niedorp Ineke Augustinus / Gerrit Hille Ant Hemmer / Adriaan Lamme Henny Mul / Henk Wagenaar
1979 Ochten Gré Muntjewerf-Slikker / Piet de Groot Lenie Wagenaar / Henk Wagenaar Ineke Augustinus / Gerrit Hille